Gajan, Nemec a Gadžijev hviezdami zápasu, Žlnka tou najväčšou! + video

04. februára 2024

V sobotu boli v akcii aj Slováci v USHL a NCAA. Ako sa im darilo?

USHL

Libor Nemec strelil dva góly, vrátane víťazného, a pridal asistenciu, aby bol druhou hviezdou zápasu, v ktorom Green Bay zdolalo Madison 5:2. Treťou hviezdou bol Adam Gajan, ktorý urobil 24 zákrokov. Nemec dostal aj menší trest za kontakt s hlavou.

Adam Žlnka strelil dva góly a pripísal si aj plusový bod, aby sa stal prvou hviezdou zápasu, v ktorom Des Moines zdolalo Tri-City 4:3 po predĺžení. Svoj siedmy gól v sezóne strelil Slovák práve v nadstavenom čase.

Šach Gadžijev sa stal treťou hviezdou zápasu, v ktorom v priebehu 53 minút kryl všetkých 17 striel, aby pomohol k víťaznému obratu – Muskegon zdolal Chicago 5:3. Samuel Urban inkasoval päť gólov z 32 striel pri prehre Sioux City 2:6 s Waterloo. Max Ferkodič sa tešil z výhry Lincolnu 7:3 nad Omahou, Daniel Jenčko z výhry Youngstownu 5:3 nad Cedar Rapids. Peter Císar si pripísal plusový bod pri výhre Farga 6:1 nad Sioux Falls.

NCAA

Matej Marinov kryl 22 striel pri výhre Quinnipiac 5:1 nad Dartmouthom. Šimon Latkóczy pomohol k výhre Omahy 4:3 nad Minnesota-Duluth 36 zákrokmi. Maxim Štrbák zaznamenal plusový bod pri výhre Michigan State 4:0 nad Notre Dame. Artur Turanský si pripísal mínusový bod pri prehre Miami 1:4 s North Dakota.