Mladíci v zámorí

Mešár rozhodol o výhre. Taký produktívny nebol od začiatku decembra! Skóroval aj Repčík + video

24. februára 2024

Ako sa v piatok darilo slovenským juniorom v zámorských ligách OHL, QMJHL a WHL?

OHL

Filip Mešár si ukončil sedemzápasovú sériu bez gólu, aby 17. presným zásahom v sezóne rozhodol o výhre Kitcheneru 7:3 nad Sarniou. Po prvýkrát od 8. decembra bol trojbodový, keď pridal aj dve asistencie. Zaznamenal aj jednu „plusku“.

Mešárov gól začína v čase 3:07:

Dalibor Dvorský zaznamenal asistenciu, mínusový bod a dve trestné minúty za držanie pri výhre Sudbury 3:2 po predĺžení nad Peterborough. Vyhral aj 64,7 % vhadzovaní. Jakub Chromiak bol pri prehre Kingstonu 0:5 s Londonom.

QMJHL

Peter Repčík strelil svoj 25. gól v sezóne a jeho Drummondville viedol už 2:0, ale nakoniec prehral so Shawiniganom 2:3 po predĺžení. Repčík, ktorý v tejto sezóne odohral 41 duelov so ziskom 50 bodov, si pripísal aj jednu „plusku“.

RepÄŤĂ­kov gĂłl zaÄŤĂ­na v ÄŤase 0:12:

WHL

Jozef Viliam Kmec zaznamenal asistenciu pri výhre Prince George 5:1 nad Kamloops. Samuel Honzek si ju zase pripísal pri prehre Vancouveru 1:4 s Kelownou. Samuel Barcík nebodoval v 18. zápase po sebe a pri prehre Reginy 2:5 so Spokane si pripísal dve trestné minúty za nedovolené bránenie.