Nemec strelil víťazný gól, skóroval aj Lašák. Pekarčík hviezdou zápasu + video

16. marca 2024

Ako sa v piatok darilo slovenským mladíkom v USHL a NCAA?

USHL

Juraj Pekarčík prvýkrát od návratu bodoval, aby s dvoma asistenciami pomohol k výhre Dubuque 5:0 nad Muskegonom. Pripísal si aj plusový bod a bol druhou hviezdou duelu. Šach Gadžijev inkasoval štyri góly z 34 striel. Libor Nemec strelil svoj 22. gól v sezóne, ktorý bol víťazný pri výhre Green Bay 5:1 nad Des Moines. Pripísal si aj dve „plusky“. Adam Žlnka zaznamenal dve „mínusky“, Theo Kiss tiež nebodoval. Peter Císar zaznamenal asistenciu a „mínusku“ pri prehre Farga 3:8 s Tri-City. Max Ferkodič si pripísal mínusový bod pri prehre Lincolnu 1:6 so Chicagom. Nebodoval v piatom zápase po sebe.

NCAA

Ján Lašák strelil svoj šiesty gól v sezóne, aby pomohol St. Lawrence k výhre 3:2 po druhom predĺžení nad Colgate. Artur Turanský si pripísal dva mínusové body pri prehre Miami 1:5 s North Dakota. Z výhry sa netešil ani Šimon Latkóczy, ktorého 46 zákrokov neodvrátilo prehru Omahy 3:4 po predĺžení s Colorado College.