Slováci v KHL

Dynamo zdolalo Slovan 3:2, Ĺ atan dvojgĂłlovĂ˝

Autor: Marek KantorĂ­k  /   07. októbra 2012

Hokejisti Slovana Bratislava odohrali v nedeľu ďalší domáci zápas v Kontinentálnej hokejovej lige. Tentoraz privítali tím Dynamo Moskva, ktorý získal tri body po tesnej výhre 3:2. Oba góly Slovana strelil kapitán Miroslav Šatan.

Slovan sa mohol už v úvode stretnutia ujať vedenia 1:0, ale nevyužil početnú výhodu. V útočnom pásme Dynama rozostavil dobrý vzorec, ale obrana hostí bola pozorná. V šiestej minúte vyslal ruský celok prvú strelu na Janusa a bol z toho prvý gól zápasu. Ovečkin ohrozil Janusa od modrej čiary, slovenský brankár iba zrazil puk pred seba a bleskovo sa zorientoval Kokarev, ktorý dorazil puk do siete. Formácia, ktorá sa postarala o tento gól, mohla udrieť aj o tri minúty neskôr. Hostia sa dostali do prečíslenia, Kokarev hľadal voľného Cvetkova, ale prihrávka bola zblokovaná. Obrovskú šancu mal o pár sekúnd neskôr Ölvecký, ktorý spomedzi kruhov trafil žŕdku. Nedáš-dostaneš platilo v pätnástej minúte. Rozhodcovia vylúčili za držanie obrancu Sigaleta a po krásnej presilovkovej akcii Dynama zvýšil náskok hostí Ovečkin, ktorý delovkou prekonal Janusa.

VeÄľkĂş prĂ­leĹľitosĹĄ na vyrovnanie mal uĹľ v tretej minĂşte obranca Sigalet, ktorĂ˝ sa cez celĂ© klzisko rĂştil sám na brankára po tom, ÄŤo hosĹĄujĂşci hokejisti prepadli na ĂştoÄŤnej modrej ÄŤiare. V rozhodujĂşcej chvĂ­li však zaváhal a namiesto blafáku zvolil strelu medzi betĂłny. Obhajcovia titulu následne nevyuĹľili dve presilovĂ© hry a práve v poÄŤetnej vĂ˝hode inkasovali. Po peknej individuálnej akcii znĂ­Ĺľil na 1:2 z pohÄľadu bratislavskĂ©ho celku kapitán Miroslav Ĺ atan, ktorĂ˝ v celom ĂştoÄŤnom pásme prešiel cez štyroch hráčov a bekhendom prekonal Jerjomenka. Ĺ ancu vyrovnaĹĄ mali „belasí“ v presilovej hre iba niekoÄľko sekĂşnd po tom, ÄŤo strelili kontaktnĂ˝ gĂłl. Vondrka dvakrát ohrozil hosĹĄujĂşceho brankára nebezpeÄŤnĂ˝mi strelami, ale stav sa nezmenil. Slovanisti zatlaÄŤili svojho sĂşpera v jeho obrannom pásme a zreteÄľne oĹľili. VeÄľkĂ© šance spálili Ĺ ĹĄastnĂ˝ i BliĹľĹ?ák, ktorĂ˝ nastrelil len hornĂş žŕdku, a tak nováčik KHL prehrával po dvoch tretinách tesne 1:2.

Vondrka sa v Ăşvode tretieho dejstva ocitol v nájazde na hosĹĄujĂşceho Jerjomenka, ale ÄŤervenĂ© svetlo sa rozsvietilo za Janusom. MladĂ˝ gĂłlman vyrazil strelu Kvapila a puk tvrdou strelou poslal za jeho chrbát Ĺ afigulin. Obe muĹľstvá si potom vypracovali niekoÄľko moĹľnostĂ­ na skĂłrovanie. Päť minĂşt pred koncom pridal druhĂ˝ gĂłl Slovana Ĺ atan, ktorĂ˝ si vymenil puk z BliĹľĹ?ákom. Snaha domácich o vyrovnanie sa nedala uprieĹĄ, ale nevyšla im ani závereÄŤná hra bez brankára. Dynamo, v drese ktorĂ©ho nastĂşpil aj Dominik GraĹ?ák, zĂ­skalo po vĂ˝hre 3:2 tri body. „Belasí“ si najbližšie zmerajĂş sily s Neftechimikom NiĹľnekamsk (11. oktĂłbra).

RuĹľiÄŤka asistoval, Spartak vyhral
Zo slovenských hokejistov sa z víťazstva tešil aj útočník Spartaka Štefan Ružička, ktorý si pripísal sekundárnu asistenciu pri víťaznom góle Šefera. Spartak zdolal Minsk 4:1. Michajlov, Nikoncev a Ankudinov tiež skórovali a brankár Borisov čelil až 46 strelám. 22-kráz zasahoval v druhom dejstve. Kapitán Branko Radivojevič nehral. Čestný gól bieloruského tímu, ktorý prehral tretí zápas v rade zaznamenal Stapleton za nepriaznivého stavu 0:4. Rinne chytil 27 striel.

VĂ­ĹĄazne aj Ufa, ÄŚechov a ÄŚerepovec
Stepanov bol autorom vĂ­ĹĄaznĂ©ho nájazdu a Ufa vyhrala na Äľade Kazane 4:3. Gurkin, Pihlstrom a Mirnov skĂłrovali v normálnom hracom ÄŤase a brankár Tarkki zneškodnil 23 striel. Dva gĂłly inkasoval v prvom dejstve, jeden v závere druhĂ©ho. Ivan Baranka nechĂ˝bal v zostave Ufy a v zápase odohral viac ako 20 mniĂşt. KazaĹ? prehrala štvrtĂ˝ duel v rade.

V Donecku prehral domáci Donbass, aj s troma slovenskými hokejistami, s Čechovom tesne 1:2. Badjukov strelil rozhodujúci gól v 48. minúte, Panarin skóroval v 16. minúte z trestného strieľania po tom, čo ho fauloval Peter Podhradský. Zo Slovákov odohral najviac Jaroslav Obšut (18:19). Podhradský strávil na ľade 16 minút, Tomáš Matoušek viac ako sedem. Tuppurainen strelil gól Donbassu.

Iba jeden gól videli diváci v Rige, kde domáci celok nestačil na Čerepovec. Jediný presný zásah zaknihoval Stoljarov na začiatku druhej dvadsaťminútovky. Košečkin udržal čisté konto po tom, čo chytil 29 striel. Jucers zaregistroval 24 úspešných zákrokov.