CHL: Dvorský pri debute skóroval a bol hviezdou. Zahviezdili aj Mišiak a Molnár

21. októbra 2023

V piatok sa v rámci líg CHL predstavili v akcii len Slováci v OHL a QMJHL. Ako sa im darilo?

OHL

Svoj prvĂ˝ zápas v OHL odohral Dalibor DvorskĂ˝, ktorĂ˝ v Ĺ?om hneÄŹ skĂłroval - v strede tretej tretiny strelil kontaktnĂ˝ gĂłl, ale nakoniec Sudbury prehralo s Flintom 3:4. DvorskĂ˝ si pripĂ­sal aj dve „mĂ­nusky“ a 61,1% ĂşspešnosĹĄ na buly.

Prvou hviezdou zápasu sa stal Martin Mišiak, ktorý pomohol k výhre Erie 5:3 nad Londonom víťazným gólom a asistenciou. Nazbieral aj tri „plusky“. Ondrej Molnár dvakrát asistoval a stal sa treťou hviezdou duelu, v ktorom zaznamenal aj jeden plusový bod.

Z víťazstva Sarnie 3:2 po predĺžení nad Niagarou sa tešil Roman Kukumberg, ktorý zaznamenal jeden mínusový bod. Servác Petrovský nebodoval pri prehre Owen Sound 3:5 s Kitchenerom.

QMJHL

V QMJHL sa v akcii predstavil len František Dej, ktorý zaznamenal plusový bod pri prehre Sherbrooke 2:5 s Gatineau.